Oczyszczacz powietrza – oddychaj swobodnie

Mieszkańcy miast powoli przekonują się, jak istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: dym tytoniowy, spaliny samochodów, kurz, pyłki kwiatów czy wirusy i mikroorganizmy. Jak więc przeprowadzić oczyszczanie powietrza w domu czy miejscu pracy?

Jak duża jest wydajność oczyszczacza powietrza?

Współcześnie najlepszym wyjściem jest nabycie do domu oczyszczacza powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i pyłami. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie zatrzymana w ich filtrze. Urządzenia o znacznej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wychwytują praktycznie wszystkie zanieczyszczenia o rozmiarze 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem jest jeszcze efektywniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia wysoki poziom filtracji. Wychwytują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikrometrów, co pozwala usunąć dym tytoniowy, pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10 czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i szybko zatrzymuje też wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, natomiast jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i łatwe w użyciu.