Budowa domów z bali coraz popularniejsza?

Więcej informacji o budowie domów z bali - kliknij tutaj.

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są wznoszone naprawdę często i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy tego typu wznosi się z wykonanych z drewna bali, które układa się w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od wieków metoda budowania domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: cechy charakterystyczne takich domów?

Zwiększająca się nieustannie popularność takich domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy wznoszone w tego rodzaju technologii prezentują się nadzwyczaj ładnie. Do tego w ich wnętrzu panuje niezwykła atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to w pełni naturalny izolator cieplny. To właśnie dlatego domy w technologii zrębowej nie potrzebują wykonywania zajmującego wiele czasu i niezwykle kosztownego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które na ogół generują duże straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą prawidłowo konserwowane, przetrwają w bardzo dobrym stanie bardzo długi czas. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest za wysoki, dzięki czemu także pod tym względem konkurują one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali na ogół zobaczyć można na terenach położonych w górach i na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są na ten moment z chęcią wznoszone też w innych regionach Polski. Bale są właściwie przygotowywane, na skutek czego są odporne na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego domy z bali mogą być spotykane we wszystkich rejonach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest niezbędna

Stawiając na dom w technologii zrębowej, powinno się pamiętać, by zarówno przygotowanie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych powierzyć profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom będzie zaprojektowany oraz wybudowany właściwie, a w czasie użytkowania nie ukażą się niemiłe niespodzianki.

Dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]