Co warto wiedzieć o podporach szalunkowych?

Dowiedz się więcej o podporach Peri.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. Jak się ich używa? Dlaczego opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej zastosowanie

Wśród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy wariant stosowany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu cementem i właściwe jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią również stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezastąpione w trakcie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można z nich korzystać w wielu sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się znaczną wytrzymałością, są też łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Pośród wiodących producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, jak również części produkowane przez firmy Olan, Pionart czy Hunnebeck. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się imponującą jakością, prekursorskimi rozwiązaniami oraz przemyślaną strukturą. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w najtrudniejszych warunkach. W dzisiejszych czasach mnóstwo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – przystępne ceny powodują, że usługi te zyskują na popularności. Wypożyczenie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]