Dźwigary – czy można je wynająć?

Więcej o dźwigarze na sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki to struktury niezastąpione na wielu budowach. Dzięki nim możliwe jest modelowanie konkretnego kształtu murów wylewanych z betonu oraz przygotowanie w nich przepustów na okna i drzwi. Szalunki okazują się także potrzebne przy budowie sufitów – wówczas ich najważniejszym modułem są dźwigary. Bez ich wykorzystania nie byłaby możliwa budowa wielokondygnacyjnego obiektu. Dźwigary sprawiają, iż sufit nie zapada się kilka minut po wylaniu i jest w stanie zestalić. Z jakich materiałów produkuje się dźwigary? Gdzie można je dostać?

Z czego wykonane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na znaczne, osiągające kilkadziesiąt ton obciążenia. Stąd jego głównym przymiotem jest wytrzymałość. W dużym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość produkcji oraz rodzaj wykorzystanych w tym celu surowców. Muszą one być rzetelnie wyselekcjonowane i wypróbowane pod kątem wytrzymałości na potężne naciski. Najlepszym materiałem okazuje się lite drewno takich gatunków jak sosna, topola, buk czy olcha. Niesłychanie ważne jest też właściwe zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed niekorzystnym oddziaływaniem wilgoci, klejów i pozostałych płynnych chemikaliów wykorzystywanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio niszczą strukturę drewna.

Dźwigary – można je wypożyczyć

Podmioty, które regularnie parają się wznoszeniem wielokondygnacyjnych obiektów posiadają swoje dźwigary. Ich zakup i magazynowanie wiąże się jednak z pewnymi kosztami. Szczęśliwie przedsiębiorstwa, które od czasu do czasu podejmują się zamówień tego typu, mogą ustrzec się wspomnianych przeszkód. Dobrym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również innych modułów szalunków.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]