Ekologiczne domy drewniane – cechy charakterystyczne?

Jeśli potrzebujesz domów drewnianych Kraków, koniecznie sprawdź domygoralskie.com

Jeszcze kilkanaście lat temu bardzo dużą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze Polski domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl zwykłe pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. W związku z tym z chęcią decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę wiele zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat uważane są za ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno jest surowcem odnawialnym. Wiele drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na otaczającą nas przyrodę. W domach, które wykonano z drewna nie używa się materiałów syntetycznych. Ze względu na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by tego rodzaju dom ocieplić. Nie jest wykorzystywana też papa. W konsekwencji domy z drewna w żadnym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają zalety?

Domy tego rodzaju rewelacyjnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Doskonale prezentują w sąsiedztwie wiejskiego krajobrazu bądź wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia rewelacyjne samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono też doskonale natlenione. Domy drewniane doskonale nadają się dla astmatyków, osób cierpiących na alergię oraz osób zmagających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i niezwykle piękne. Bez wątpienia zasługują na to, aby zdecydować się właśnie na nie.

Dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]