Okna energooszczędne – poradnik

Chcesz kupić okna energooszczędne? Sprawdź www.oknostol.com.pl/okna/okna-energooszczedne-92mm/.

Najważniejszym komponentem, o którym należy pamiętać przy termomodernizacji lokalu mieszkalnego, są odporne na warunki zewnętrzne okna energooszczędne. Najbardziej sprawdzają się okna drewniane, które na rynku znajdziemy w różnych wersjach. W jaki sposób są wyprodukowane i co gwarantują?

Okna energooszczędne – doskonałe parametry izolacji cieplnej

Drewniane okna skonstruowane są z bezpiecznych dla środowiska surowców – np. dębu i meranti. Wyróżniają się znakomitymi właściwościami, dzięki czemu w niczym nie ustępują produktom z komponentów sztucznych. Pamiętajmy, żeby zwrócić baczną uwagę na współczynnik przenikalności cieplnej stolarki okiennej, zwłaszcza, jeśli remontujemy nieruchomość przed sezonem zimowym. Zapewnia to nie tylko dogodne warunki wewnątrz domu, ale również oszczędność drewna lub oleju opałowego. Wskaźnik izolacji termicznej musi być odpowiedni (tj. poniżej 0,8 W/m2), wówczas zyskujemy komfort cieplny w lokalu. Ciepło nie ucieka na zewnątrz, a przez nieszczelności nie przenika zimno .

Okna energooszczędne – wyciszenie kłopotliwego zgiełku

Podejmując się termomodernizacji zweryfikujmy kolejny zasadniczy detal – współczynnik Rw. Jeśli chcemy cieszyć się wspaniałą ciszą w mieszkaniu – postawmy na zespolone okna drewniane. Niesamowicie istotne są również precyzyjne okucia okienne – zapobiegają utracie ciepła i przedostawaniu się dźwięków. Nowoczesna technologia gwarantuje wygłuszenie niepożądanego gwaru oraz optymalny komfort cieplny w budynku, warto więc zakupić drewniane okna energooszczędne.

Dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]