Wynajem szalunków – na czym to polega?

Wynajem szalunków Kraków - ta niezwykła oferta wszystkich zadowoli

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej stosowanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle robione są ze sklejki, jednak spotyka się też wersje zrobione z metalu, a niekiedy również tworzyw syntetycznych. Innymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, które umożliwiają osiągnięcie odpowiednich rezultatów. Niestety z uwagi na spore ceny nie zawsze firmy remontowe mają własne szalunki. Jeśli okażą się niezbędne, mogą wszak po prostu je wypożyczyć – tym bardziej, że wynajem szalunków to dziś naprawdę często spotykana usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków okaże się trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zlecenia na budowę fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, będą one do tego absolutnie potrzebne. Jeżeli zaś budowanie fundamentów nie jest główną usługą danej firmy, dobrze sprawdzić zalety, które daje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Głównie ze względów finansowych – wynajęcie szalunków kilka razy do roku okaże się bardziej opłacalne niż ich kupno. Warto wspomnieć także o wygodzie, gdyż przechowywanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może generować spore koszty.

Wynajem szalunków – jak wybrać?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dokładnie przemyśleć to, która firma nam je wypożyczy. W jaki sposób ją wybrać? Warto zdecydować się na usługi firmy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla firm budowlano-remontowych – dzięki temu zyskamy gwarancję tego, że szalunki będą wytrzymałe i funkcjonalne. Naprawdę istotna okaże się również troska o korzystającego z usługi – w sytuacji, gdy coraz bliższy jest termin startu robót nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości warto zaś wejść do sieci i dowiedzieć się, co o usługach danej firmy myślą dotychczasowi klienci.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]