Catering świąteczny – sprawdź, dlaczego warto go zamówić?

Catering świąteczny Kraków - usługa dla Ciebie.

Ostatni tydzień roku to okres, który spędzamy na ogół z bliskimi, lecz spotkania świąteczne odbywają się też w firmach. Często załoga firmy organizuje je swoimi siłami, przynosząc samodzielnie przyrządzone dania, jednak w sporych zakładach pracy ten schemat działania nie zawsze jest efektywny. By zatem pomóc sobie zadaniu planowania firmowych obiadów bożonarodzeniowych, na dziesiątki osób, jak i tych mniejszych, zalecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Zupy, dania rybne, pierogi z grzybami i kapustą – o cateringu świątecznym

Niewątpliwie na bożonarodzeniowym stole muszą pojawić się tradycyjne świąteczne potrawy. To głównie ryby, jak chrupiący filet z pstrąga albo karpia, a także zupy – obligatoryjnie żurek i barszcz czerwony, a w niektórych regionach również zupa grzybowa. Nie powinno zabraknąć też krokiecików z grzybami i kapustą, które przeważnie spożywane są razem z wspomnianym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez zakąsek na zimno, m.in. bez sałatki warzywnej bądź karpia po żydowsku. Powinno się też zadbać o słodki specjał na koniec obiadu. Na stół świąteczny polecamy lekki sernik, kutię z miodem bądź makowiec.

Catering świąteczny – nie zwlekaj z tym na ostatnią chwilę!

Planowanie Wigilii w firmie powinno się rozpocząć z pewnym wyprzedzeniem. Musisz ustalić termin spotkania i dopasować go do harmonogramu urlopów pracowników. Umożliwia to dokładne oszacowanie przewidywanej liczby uczestników imprezy, a w rezultacie ułatwi zamówienie trafną ilość porcji. Dobrze jest porozmawiać z zatrudnionymi o menu i wspólnie zamówić te propozycje z oferty firmy cateringowej, które wszystkim zasmakują. Istotne jest też to, aby ustalić czy któryś z pracowników może mieć reakcję alergiczną, przykładowo na orzechy, które znajdują się w cieście, bądź są w załodze firmy osoby, które nie jadają mięsa oraz ryb. Dla takich pracowników należy zamówić dania pasujące do ich diety. Firmy cateringowe oferujące dania świąteczne akceptują zlecenia przez większość grudnia, jednak nie powinno się odkładać tego na ostatnią chwilę.

Dane:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]