Co oferuje biuro rachunkowe?

Uzyskaj kompetentną pomoc specjalistów z biura rachunkowego Katowice na brabis.pl.

Prowadzenie księgowości w małych przedsiębiorstwach jest często powodem sporych kłopotów. Nieduże podmioty zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalisty ds. finansów na etat, zaś ich właściciele nie zawsze umieją starannie pokierować finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż sądzi część z nas – należy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu osiągniemy? Jak zyskać pewność tego, że jakość współpracy okaże się zadowalająca?

Biuro rachunkowe – powierz budżet firmy ekspertom ds. finansów

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się przede wszystkim ze względu na dobro finansów. Jeżeli powierzymy budżet przedsiębiorstwa specjalistom, zyskamy pewność, iż konsekwencją możliwych kontroli przeprowadzanych przez fiskusa nie będzie wystawienie kary. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to również oszczędność funduszy oraz pracy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani przyjmować do pracy księgowego na pełen etat. Warto również wspomnieć o komforcie, jaki daje taka współpraca. Obecnie nie trzeba już regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, bowiem wiele spraw można uzgodnić z księgowym używając e-maila.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie można kierować się jedynie kosztami porad – nadzwyczaj niskie koszty obsługi z reguły oznaczają jej niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści uzyskali wymagane certyfikaty, np. certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Dane:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]