Finger food catering – co to jest i kiedy warto go zamówić?

Catering przekąski - usługa dostosowana do waszych potrzeb.

Urządzenie nawet dużego przyjęcia nie jest kłopotliwe, gdy posiadamy pod dostatkiem wolnego czasu na zamawianie koniecznych produktów i napojów, a także późniejsze własnoręczne preparacja z nich smakowitych przysmaków dla uczestników zabawy. Wprawdzie nie wszyscy mają taką swobodę, lecz nie oznacza to też, że trzeba porzucić zamiar uczczenia istotnego jubileuszu. W takiej sytuacji zalecamy zamówić usługę tzw.cateringu kanapkowego.

Catering kanapkowy – poręczne zakąski na “raz”

Finger food catering, a po polsku catering kanapkowy, to oferta adresowana zwłaszcza do klientów biznesowych, ale korzystają z niej coraz częściej również różne stowarzyszenia i osoby prywatne organizujące wytworne spotkania. Polega ona na zaopatrzenie imprezy w posiłki typu finger food, a więc maleńkie przekąski, które da się spożyć bez zasiadania przy stole i nie korzystając ze widelca. Przy perfekcyjnym cateringu finger food nie trzeba korzystać talerza – to porcja na “jeden gryz”. Finger food to przeważnie koreczki, sandwicze czy też tartoletki owocowe oraz warzywne. Ten model cateringu świetnie sprawdza się na eventach, gdzie zależy nam na bliskiej interakcji zaproszonych uczestników. Pozwala on na prowadzenie swobodnych pogawędek, przy czym nie ogranicza kontaktu wyłącznie do osób siedzących przy jednym stoliku.

Zalety cateringu finger food?

Zarówno odbiorcy indywidualni, jak i biznesowi docenią plusy, jakie niesie zlecenie przygotowania cateringu z przekąskami zewnętrznej firmie. Po pierwsze, w ten sposób rozwiązuje się kwestia związany z ułożeniem stołów oraz stresu z planowaniem usadzenia gości wydarzenia. Gorące i schłodzone napoje oraz dania postawione są na wspólnym stole, do którego każdy podchodzi, kiedy ma na to ochotę. Jest to szczególnie praktyczne głównie w niedużych wnętrzach, w których rozstawienie odpowiedniej liczby stolików byłoby niełatwe. Finger food catering momentalnie sprawia też, iż uroczystość ma mniej poważną, luźniejszą atmosferę. Trzeba zaznaczyć, iż menu z poręcznych przekąsek jest statystycznie tańsze niż wyszukane kolacje, a zarazem daje więcej możliwości dobrania ich do potrzeb żywieniowych gości bankietu. Co najważniejsze, catering z przekąskami nie potrzebuje dostępu do pomieszczeń kuchennych, a to częstokroć bywało główną przeszkodą przy organizacji wydarzeń w siedzibach firm.

Dane:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]