Implantologia – w czym lepsza od protez?

Niegdyś osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to jednak dobre wyjście, gdyż protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie będzie zbyt wygodne. Z tego względu tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są dużo wygodniejsze, ale również posiadają wiele innych atutów. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie widocznych długo rezultatów, minimalizując do zera ryzyko poluzowania implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak przebiega operacja wykonania implantów zębowych, które typy są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wszczepi nam implanty zębowe.

Na jakich zasadach polega implantologia?

Współcześnie implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm i trochę mniejsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia duże skrócenie czasu gojenia – pacjent nie odczuwa żadnych bólów już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu musi stosować zimne kompresy, zaś od razu po zabiegu – unikać napojów zawierających alkohol, tytoniu oraz gorących potraw. Ważne jest też wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które zwalczają ból oraz obrzęk.

Implantologia – komu powierzyć?

Implantologia ma spory wpływ na komfort życia chorych – dlatego bardzo ważne jest to, żeby wybrać właściwego specjalistę. Jak jednak uniknąć niemiłych niespodzianek oraz trudności zdrowotnych? Najlepiej postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi z dużym doświadczeniem oraz korzystnymi recenzjami od wcześniejszych klientów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza z pewnością trafimy na ważne informacje.