Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Nie każde choroby zębów można wyleczyć tradycyjnymi sposobami. Jeżeli okazują się one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem bywa zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się na przykład w razie dużych ubytków zębów, potrzeby wstawienia sztucznych zębów lub koron, uszkodzonych kości i chorób tkanek miękkich, takich jak wszelkiego rodzaju nowotwory bądź owrzodzenia. Jakie techniki są zatem wykorzystywane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego specjalisty udać się, żeby zabiegi były bezbolesne, a nie przytrafiły się nam niemiłe niespodzianki?

Chirurg stomatolog – terapia

Niewątpliwie najczęściej przeprowadzanym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem okazują się usunięcia zębów – także tych bardzo uszkodzonych, potrzebujących nacięcia dziąsła i dłutowania. W razie sporych uszkodzeń lub chorych po wypadkach konieczne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista para się również leczeniem wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą guzów lub narośli – a także regeneracją uszkodzonych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć lekarza?

Jak nietrudno się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną poważnych trudności. Warto zatem napisać kilka słów na temat tego, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog oraz czym sugerować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze jest niewątpliwie to, by wykorzystywał on wyłącznie nowoczesne urządzenia oraz, co najważniejsze, środki przeciwbólowe. Spore znaczenie ma również atmosfera w gabinecie i stosunek stomatologa do chorych – wiele powiedzą nam na ten temat opinie wcześniejszych pacjentów, a te wyszukamy na przykład w internecie lub w gronie bliskich.