Organizacja komunii – wybierz lokal, w którym ugościsz wszystkich zaproszonych

Sala na komunie Kraków - dowiedz się więcej o ofercie na https://bit.ly/3tioI3Q.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka równie wyczekiwanym wydarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Nic w tym dziwnego, gdyż to zazwyczaj pierwsza faktycznie wielka biesiada rodzinna, na której dziecko ma świadomość, że cała uwaga skupiona jest tylko na nim. W związku z tym rodzice robią wszystko, aby ten dzień uchował się przez całe życie w jego pamięci.

Urządzać przyjęcie w domu czy znaleźć salę na komunię?

Już przed etapem rozsyłania zaproszeń na sakrament rodzice powinni wybrać czy podejmą gości w swoim mieszkaniu czy konieczne będzie zamówienie sali komunijnej. Obiad dla gości w domu jest przeważnie opcją wtedy, jeżeli organizujemy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkuosobowej rodziny, lecz to już rzadkość. Przyjęcia z okazji komunii przeistoczyły się w ostatnich dekadach w huczne wydarzenia rodzinne, w których uczestniczy czasem do kilkudziesięciu gości, zatem zwykle organizowane są w restauracjach lub salach weselnych. Jeśli chcemy zabukować najodpowiedniejszą salę, warto wziąć się za poszukiwania lokalu, natychmiast jak zostanie ogłoszona data sakramentu. W okresie komunijnym dużą trudnością może okazać się również znalezienie dobrej firmy cateringowej, stąd warto wybrać taki lokal na organizację obiadu, który współpracuje na stałe ze sprawdzonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przygotowaniu menu na komunie. Ważne jest też to, aby lokal na przyjęcie komunijne umiejscowiony był tak, by przejazd wszystkich gości z kościoła był błyskawiczny oraz wygodny.

Organizacja komunii – zamów animatora i fotografa

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale też następującą później zabawę gości. Tradycją są także stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię powinna więc oferować cudowne, estetyczne wnętrza. Dodatkowym atutem będzie dostęp do ogrodu, w którym przy dobrej pogodzie uda się urządzić sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Możliwość wyjścia do ogrodu to również atrakcja dla najmłodszych gości przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich spora liczba, wypada rozważyć zatrudnienie animatora, który zajmie dzieci rozmaitymi zabawami.
Naturalnie, uczestnicy obiadu komunijnego przywiozą upominki dla dziecka. Rodzice na ogół zostawiają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Jednakże w zaproszeniu można uwzględnić, że nie zgadzamy się na pewne typy upominków, przykładowo zabawki-pistolety lub quada.

Dane:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]