Regulacja okien – kiedy jest konieczna?

Regulacja okien Warszawa - więcej o tej usłudze.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to usługa, która powinna być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim i zimowym – żeby słusznie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, dlaczego jest to znaczące!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, jakkolwiek też zapobiega wypaczeniom oraz defektom ramy.
Rozróżnia się dwa typy regulacji okien (a gruntownie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a więc na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto obniżyć, aby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje kłopoty z zamykaniem okna bądź działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wykluczyć.

Jak nieraz powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeżeli niemniej jednak pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, należałoby na domiar tego wezwać zawodowców od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]