To projekty budowlane muszą zawierać

Projekty budowlane Kraków. Skieruj się tu, aby skorzystać z wiedzy fachowca.

Trudno wyobrazić sobie ważniejszą rzecz niż budowa mieszkania. Powinniśmy jednak wiedzieć, iż nie będzie to łatwe wyzwanie, a szczególne trudności związane są z dopełnieniem wszystkich oficjalnych formalności. W pierwszej kolejności powinniśmy postarać się o pozwolenie na budowę – a zostanie wydane, jeżeli przedstawimy projekt budowlany. Projekt musi zostać opracowany przez architekta, zaś jego treść określają właściwe ustawy. Co więc musi zawierać? Zapraszamy do przeczytania naszego poradnika.

Projekty budowlane – zawartość

Najistotniejszą częścią projektu budowlanego jest plan zagospodarowania działki. Dokument powinien zostać sporządzony na odpowiedniej mapie zatwierdzonej przez geodetę oraz zawierać rozkład istniejących i wznoszonych budynków , a także sieci gazowych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania powinny być zawarte również dane o miejscu przechowywania odpadów, rozmieszczeniu roślin czy ogrodzeniu. Projekty budowlane muszą poza tym posiadać projekty budowanych obiektów, a często również informacje od podmiotów dystrybuujących wodę, gaz i prąd. W niektórych sytuacjach niezbędne będzie również zawarcie wyników badań geologicznych.

Projekty budowlane – po co są?

Jak przed momentem napisaliśmy, projekty budowlane będą potrzebne do tego, by uzyskać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, że nasza budowa powinna przebiegać według planu ustalonego w owym dokumencie, zaś wszelkie niezgodności będą przyczyną jej niezatwierdzenia.

Dane:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]