Usługi dla firm – przemysłowy druk 3D w technologii FDM, SLS, SLA

Przemysłowy druk 3D - sprawdź informacje o ofercie na cadxpert.pl.

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zamawia? Oferta takich usług jest kierowana przede wszystkim do projektantów CAD, osób zatrudnionych w wydziałach badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów, konstruktorów, a także przedstawicieli pozostałych sektorów przemysłu. Każda osoba czy też firma, której potrzebny jest prototyp lub model koncepcyjny wydrukowany przy pomocy technologii FDM, PolyJet, DMLS, oraz SLA, SLS, może zamówić tę usługę, o ile nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w branży profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Oprócz wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne i webinary). Na stronie firmy znajdziemy też bazę wiedzy. Umieszczono tam zarówno artykuły od producentów sprzętu do druku 3D, jak i przygotowane przez specjalistów CadXpert. CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Druk 3D w technologii SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana także stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest usługa druku 3D metodą SLA? Do osób bądź podmiotów, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To metoda, która zapewnia wyjątkową rozdzielczość druku i druk detali, bardzo cienkich ścianek, wygładzonej powierzchni oraz wyrazistych konturów.

FDM – drukowanie 3D w bardzo dobrej cenie

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda drukowania 3D – za jej uznaniem stoi bardzo dobra relacja jakości do kosztów, a także opcja korzystania z materiałów w szerokiej palecie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM prototyp pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej techniki druku korzystają osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Druk 3D metodą SLS

Metoda wydruku 3D w technologii SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są kolejne powłoki materiału – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najważniejsze plusy tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia trwałość chemiczną i mechaniczną oraz precyzję konturów.

Dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]