Uszczelnianie okien – kiedy jest zalecane?

Więcej informacji o uszczelnianiu okien Warszawa na serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Odczuwasz chłód wiejący od okna lub też drzwi balkonowych? To nieomylny znak, że konieczne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w różnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo wybudowanych mieszkaniach, jakkolwiek i w oknach kilkuletnich, w jakich zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien oraz czemu jest tak ważne!

Na czym polega uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien należytymi materiałami, aby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Według badań przez nieszczelne okna może wydostawać się z lokalu mieszkalnego nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, jednakowoż oraz na rachunki – właśnie dlatego prawidłowe uszczelnienie okien jest niesłychanie istotne.
Uszczelnianie okien wykonuje się od wewnątrz oraz od zewnątrz. W obu tych sytuacjach stosuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się w głównej mierze silikonów, folii paroszczelnych i innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii i innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy wezwać ekspertów od uszczelnienia okien?

Jeśli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, iż z pewnością należy je uszczelnić. Przyczyną konieczności wykonania uszczelniania okien może być zużyta uszczelka, niemniej jednak też błędy montażowe.
Uszczelnianie okien należałoby również wykonać zawsze w nowym domu lub też mieszkaniu (po wybudowaniu lub ewentualnie odbiorze). Fachowcy zadbają o to, aby w miejscu, w jakim miejscu ościeżnica łączy się z murem, nie było jakichkolwiek szczelin i zastosują profesjonalne materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]