Wynajem prywatnego detektywa

Kim jest prywatny detektyw? Ten fach rozwija się już od XIX wieku, a użycie niezwykłych i fascynujących zasad dedukcji odbiło swój ślad w literaturze jak na przykład bohater literacki Sherlock Holmes. Samo słowo “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Działalność detektywa skupia się na prowadzeniu śledztwa, podczas którego posługuje się rozumowaniem logicznym i rozmaitymi niejawnymi metodami dochodzenia. Na podstawie dowodów, poufnych informacji, przesłanek przeprowadza proces dedukcji co ma na celu dojście do właściwych wniosków. Prywatny detektyw nawet prowadząc śledztwa zlecone przez klienta musi posiadać licencję, gdyż jego zeznania mogą być bardzo znaczące w sprawach sądowych czy dochodzeniach policji.

Zakres pracy detektywa

Korzystanie z usług prywatnych detektywów staje się coraz częstsze. W dzisiejszych czasach biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i profesjonalny, a każda drobna sugestia czy wiadomość od klienta jest ważna. Przede wszystkim wachlarz takiej działalności to zbieranie wrażliwych, tajnych wiadomości często dotyczących procesów karnych i cywilnych, szukanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, dokonywanie analizy wiarygodności świadków i aktów, zdolności płatniczych i ubezpieczeniowych. Wysoki popyt na detektywów wynika z faktu, że coraz częściej jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana ciężko jest udowodnić nasze racje i motywy. By chronić własne interesy wiele oszustw jest tuszowanych, a zeznania osób postronnych i świadków są przeinaczone. Tylko dobry detektyw potrafi ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.