Zawirusowane strony na WordPress można uratować

Skieruj się tu jeśli interesuje Cię WordPress malware.

WordPress okazał się w mijających latach tak modnym systemem zarządzania treścią, że ilość sklepów oraz stron działających z jego zastosowaniem liczy się aktualnie w setkach milionów. Częstotliwość stosowania tego CMS-a sprawia, że strony tworzone na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerów. W razie zawirusowania witryny, potrzebne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Jak rozpoznać zawirusowaną stronę na WordPress?

Logowanie na witrynę jest zablokowane? Grafiki zmieniły się bez Twojej wiedzy? Na stronie pojawiły się linki do nieznanych Ci portali? A może ze strony internetowej rozsyłany jest spam? To tylko kilka z możliwych oznak wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takiej sytuacji niezbędne jest bezzwłoczna reakcja w celu zlikwidowania źródła infekcji, a następnie przywrócenia witryny internetowej do należytego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa przeważnie przekracza wiedzę ludzi, którzy każdego dnia zajmują się tylko tworzeniem sklepów i stron www na tym systemie zarządzania treścią, zatem czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania bądź po atakach cyberprzestępców najlepiej powierzyć fachowcom od tego rodzaju działań.

Czyszczenie malware WordPress – kompleksowy przegląd baz danych i plików strony

Profesjonaliści podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron opartych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych wykonują kompleksowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Analizują pliki wp-config oraz htaccess, a także kod zastosowanych na stronie motywów i wtyczek. W czasie naprawy zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które ograniczą zagrożenie następnych ataków. Jeśli długookresowa infekcja była powodem dodania strony do wykazu wykluczeń (na przykład w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci podejmują również niezbędne działania w celu skreślenia jej z tego typu katalogów. Regularne uaktualnianie WordPressa oraz stosowanych na stronie wtyczek jest niezmiernie ważne, gdyż odwrócenie wszelkich skutków zainfekowania nie jest gwarancją, że analogiczny kazus nie zdarzy się w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]